Grafika do wystawy Radka Sirko pt. Soundproof. Czarne tło i białe napisy

Kolonia Artystów_Wrzeszcz

Miejsce: Kategoria: , ,
Tagi: , , ,

Al. Grunwaldzka 51

18.00 – 24.00

wstęp bezpłatny

Instalacja ultradźwiękowa Soundproof

Autor: Radek Sirko

Otwarcie wystawy: 15.05.2021 godzina 19:00 – 24:00

Wystawa czynna: 15.05-13.06.2021 w godzinach 12:00 – 20:00

Instalacja ultradźwiękowa Soundproof (polskie tłumaczenie Dźwiękoszczelność nie do końca oddaje dwuznaczność) składa się z czterech połączonych ze sobą figur o kształtach zbliżonych do pryzmatów – graniastosłupów o podstawie trójkąta prostokątnego. W brodzikach każdego z pryzmatów zamontowane zostały przetworniki piezoelektryczne – blaszki o średnicy 16mm, które emitują ultradźwięki o częstotliwości około 110 kHz. Zanurzone w wodzie blaszki spełniają funkcję dyfuzorów – atomizerów stosowanych w nawilżaczach powietrza. Woda zostaje rozpylona w postaci strumienia mgiełki, skrapla się na pochyłym suficie i spływa do brodzika kolejnego pryzmatu. Destylowana ciecz krąży w zamkniętym obiegu czterech akwariów.

Radek Sirko – artysta dźwiękowy, producent, kurator, teoretyk kultury i mediów, współtwórca wydawnictwa Audile Snow, w którym wydaje eksperymentalną muzykę elektroniczną i multimedia na kartach microSD. Jako Duy Gebord występował na żywo między innymi na festiwalach Tauron Nowa Muzyka, Sacrum Profanum, Unsound i Cocart oraz na licznych wydarzeniach cyklicznych: Brutaż, Fala dźwięku, NIC czy Szkalunek. Autor filmu Pogłos/Reverberation, członek muzyczno-aktywistycznego kolektywu Destitute, współorganizator cyklu imprez umór. Często współpracuje z Glissandem, Biurem Dźwięku Katowice i kolektywem Oramics. Wystawa odbywa się w ramach projektu pt. „OPEN”. Projekt OPEN oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska Identyfikacja graficzna: Anna Witkowska Kurator: Sylwester Gałuszka Organizator: Kolonia Artystów Patronat medialny: Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando

Grafika do wystawy Radka Sirko pt. Soundproof. Czarne tło i białe napisy