Muzeum Wisły/CKWS w Tczewie

Miejsce: Kategoria: , , ,
Tagi: ,

MUZEUM WISŁY/CENTRUM KONSERWACJI WRAKÓW STATKÓW 

w Tczewie

Muzeum Wisły i CKWS w Tczewie zaprasza na „Weekend w Muzeum”

w dniach 15 i 16 maja 2021 r.

15 i 16 maja 2021 r., godz. 11.00 – 18.00

15 maja wstęp bezpłatny, 16 maja – obowiązuje opłata 1 zł/os na dwa obiekty.

W tym roku zmieniamy nieco formułę Nocy Muzeów w Tczewie. Zostanie ona wydłużona na sobotę i niedzielę 15 i 16 maja pod nazwą Weekend w Muzeum!  Zapraszamy wówczas naszych gości do Muzeum Wisły i CKWS  w Tczewie od 11.00 do 18.00.

Oprócz wystaw stałych serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystaw czasowych pt. „Moja Wisła” w Muzeum Wisły i „Tradycyjne Łodzie Świata” w CKWS.

Wystawa obrazów „Moja Wisła” jest wyjątkowa ze względu na autora prezentowanych prac- Mirosława Bruckiego, wieloletniego pracownika NMM w Gdańsku oraz okoliczności, które przyczyniły się do jej powstania. Jest ona artystycznym zapisem samotnej wyprawy Wisłą, którą autor obrazów odbył  małą łodzią żaglową w latach 2013 i 2014.

„Tradycyjne łodzie świata” to ekspozycja prezentująca unikatowe obiekty przekazane przez brytyjską archeolożkę Valeri Fenwick i emerytowaną muzealniczkę z Leeds polskiego pochodzenia Barbarę Woroncow. Oprócz łodzi i tratw pochodzących z różnych kontynentów na wystawie znajdują się modele jednostek pływających, figury dziobowe czy wiosła pochodzących z różnych stron świata. Ekspozycji towarzyszą prezentacje multimedialne.

Obie wystawy otworzyliśmy wprawdzie w zeszłym roku, ale ze względów epidemicznych były udostępniane zwiedzającym z długimi przerwami.

W ten weekend nasi goście będą mogli też wziąć udział w specjalnie przygotowanej grze muzealnej, polegającej na rozwiązywaniu zadań powiązanych tematycznie z wystawami w Muzeum Wisły i CKWS.

Serdecznie zapraszamy:

Muzeum Wisły i CKWS w Tczewie

15 i 16 maja 2021 r., godz. 11.00 – 18.00

15 maja wstęp bezpłatny, 16 maja – obowiązuje opłata 1 zł/os na dwa obiekty.

Obowiązują zasady reżimu sanitarnego, w tym limit zwiedzających 1 osoba/m².