Gdańska Galeria Miejska – Gdańska Galeria Güntera Grassa

Miejsce: Kategoria: ,
Tagi: , , , ,

www.ggm.gda.pl

Gdańska Galeria Guentera Grassa, ul. Szeroka 37

GODZINY: 17.00–23.00

WSTĘP: bezpłatny

17.00-23.00 Żywa Biblioteka NIE OCENIAJ KSIĄŻKI PO OKŁADCE / Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado

Żywa Biblioteka jest miejscem, w którym osoby spotykające się ze stereotypami, uprzedzeniami, dyskryminacją i wykluczeniem pełnią rolę Żywych Książek. Do Żywej Biblioteki może przyjść każdy, kto chce poznać drugiego człowieka, dowiedzieć się więcej o jego sytuacji, poglądach, życiu. Nie ma tutaj tematów tabu, listy przygotowanych pytań, publiczności ani moderatorów. Każdy Czytelnik/Czytelniczka ma 30 minut na prywatną rozmowę z wybraną Żywą Książką.

Wystawa zbiorowa FEMINAŁ / kuratorki: Marta Wróblewska, Renata Kopyto, Iwona Demko

Międzynarodowa wystawa zbiorowa inspirowana wątkami feministycznymi występującymi w twórczości G. Grassa – głównie w jego powieści pt.: „Turbot”. Tytułowy „Feminał” to feministyczny trybunał, przed którym przesłuchiwany jest Turbot – ryba, mianująca się reżyserem ludzkich dziejów, przedstawionych z perspektywy konfrontacji płci. Prace współczesnych artystek wizualnych odwołają się do wielu z prezentowanych w powieści wątków, jednocześnie podejmując próbę redefinicji matriarchatu.