Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 1 na Dolnym Mieście

Miejsce: Kategoria: ,
Tagi: , ,

MIEJSCE: ul. Jaskółcza 1, Gdańsk-Dolne Miasto.
GODZINY: 12-24
WSTĘP: 1 zł

laznia.pl

WYSTAWA: Rosemberg Sandoval LABRIEGO
Kuratorka: Anna Róg
29.04.2022 – 12.06.2022
CSW Łaźnia, po raz pierwszy w Polsce, prezentuje twórczość Rosemberga Sandovala, kolumbijskiego artysty, jednego z pionierów i najważniejszych przedstawicieli performance w Kolumbii i Ameryce Południowej. Jego transgresyjna sztuka, wykorzystując ciało jako główne narzędzie, porusza kwestie moralności, śmierci, wygnania i pamięci, i jest głosem świadectwa o przemocy i konfliktach, w jakich od dziesięcioleci pogrążony jest jego kraj.
Tytuł wystawy LABRIEGO odnosi się do niezwykle istotnego dla Kolumbii zagadnienia jakim jest relacja z ziemią. Nierówności społeczne, brutalne przesiedlenia chłopów, nielegalne wydobycie surowców, przymusowe siewy i zbiory koki – wszystkie te problemy społeczne są powiązane z zarządzaniem gruntem. LABRIEGO to chłop bez własnej ziemi, który pracuje dla kogoś innego, źle opłacany, bez dostępu do emerytury, opieki zdrowotnej i edukacji.

godz. 18.00, EDUKACJA: Warsztaty dla dzieci – Czy to robot, czy przybysz z innej planety?
prowadząca: Barbara Secke
sala warsztatowa nr 1
wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
zapisy: k.gruba@laznia.pl
kategoria wiekowa: 6-10 lat
W ramach Nocy Muzeów 2022 w CSW ŁAŹNIA 1 na Dolnym Mieście, zapraszamy na twórcze warsztaty plastyczno-manualne dzieci, których pasją jest konstruowanie, budowanie, kreowanie nowych bohaterów oraz ich świata. Podczas zajęć najmłodsi będą mogli stworzyć swoją własną postać wraz z całą historią bohatera oraz otaczającą go scenerią. Podczas zajęć dzieci będą pracowały na zaproponowanych materiałach, w tym, na wydrukowanych figurkach metodą 3D ModiBotów. To co budujemy? Robota, czy przybysza z innej planety?

godz. 20:00, Przegląd krótkometrażowych filmów eksperymentalnych IN OUT FESTIVAL
Kuratorka: Jolanta Woszczenko
Podczas przeglądu będzie można zobaczyć wybór nagrodzonych i wyróżnionych na Festivalu IN OUT w latach 2015-2020 krótkich eksperymentalnych filmów z całego świata. IN OUT Festival jest cyklicznym projektem Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA organizowanym od 2005 roku. W ramach Festiwalu organizowany jest otwarty, międzynarodowy konkurs na krótkie filmowe formy eksperymentalne. Podczas przeglądu podczas Nocy Muzeów zostaną pokazane filmy nagrodzone i wyróżnione podczas ostatnich edycji festiwalu, które analizowały temat interdyscyplinarności w obszarze medium filmu eksperymentalnego, m.in. tańca, teatralności, muzyki czy architektury. Kolejne odsłony festiwalu umożliwiły przyjrzenie się temu jak zmienia się film eksperymentalny w kontekście oddziaływania nowych mediów oraz jak strategie filmu eksperymentalnego reagują w zetknięciu z innymi środkami wyrazu. Projekt wspierają Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku fundujący nagrody finansowe w konkursie.