Goyki3 Art

Miejsce: Kategoria: , , , ,
Tagi: ,

gdzie: ul. Jakuba Goyki 3, Sopot, Dom z wieżą
wstęp: 19-01
godziny: 19-01

Goyki 3 Art. Inkubator zaprasza na Zwiedzanie willi z przewodnikiem od piwnic aż po wieżę
Specjalnie na Noc Muzeów 2022 przygotowaliśmy zwiedzanie w ciemnościach, a także słuchowisko wybranych fragmentów książki Alberto Manguel’a, „Moja historia czytania”. Podczas remontu przywrócono oryginalne elementy wnętrza i architektury. Z Wieży można podziwiać panoramę Sopotu, w Muzeum Miejsca można poznać historię willi i zabytkowego zespołu willowo-parkowego, a także posłuchać wspomnień zebranych w Archiwum Społecznym.

19.00-1.00, wstęp 1zł/osoba
19.00 – oprowadzanie w języku polskim
20.00 – oprowadzanie w języku ukraińskim
21.00 – oprowadzanie w języku angielskim
22.00 – oprowadzanie w języku polskim.
23.00 – oprowadzanie w języku polskim
00.00 – oprowadzanie w języku polskim
Zwiedzanie w grupach 10 osobowych. Zapisy na evenea.pl.
Kiedy zdobędziesz już wejściówkę, pamiętaj że ciemny bunkier to nie sala wystawowa, a czołówka nie reflektor. Aby Twój spacer był pełen pozytywnych wrażeń, załóż wygodne buty i zabierz ze sobą czujność…
Wejście na Wieżę widokową i do Muzeum Miejsca z przyczyn związanych z zabytkową konstrukcją budynku nie jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Alberto Manguel – kiedyś lektor niewidomego Borgesa, dziś jeden z najsłynniejszych bibliofilów świata, przenosi się z francuskiej wsi do małego nowojorskiego apartamentu – i musi pożegnać się z liczącym ponad trzydzieści pięć tysięcy tomów księgozbiorem. Pakując książki, których być może nigdy już nie zobaczy, a na pewno nie w takiej samej jak dotychczas konfiguracji, autor „Mojej historiczytania” medytuje nad materialnym wymiarem literatury, przemijaniem i utratą. „Pożegnanie z biblioteką” to erudycyjny popis wytrawnego stylisty, któremu kroku w polszczyźnie dotrzymuje Michał Tabaczyński.