Konsulat Kultury

Miejsce: Kategoria: , ,
Tagi: ,

 

gdzie: ul. Jana z Kolna 25, Gdynia
godziny: 19.00-00.00
wstęp: 0 zł
www.gck.gdynia.pl

Plan wieczoru:
19:30 – 20:00 – otwarta lekcja charlestona
20:00 – 23:00 – potańcówka

Noc Muzeów w Gdyni to nie tylko zwiedzanie, ale także retro tańce w zabytkowym budynku Konsulatu Kultury! 🙂 Zrób coś szalonego, zacznij tańczyć swing i blues oraz dołącz do zakręconej społeczności Harlem Beats!

W ramach Nocy Muzeów serdecznie zapraszamy na potańcówkę w rytmie swingu i bluesa organizowaną przez Gdyńskie Centrum Kultury oraz szkołę tańców swingowych i bluesowych Harlem Beats. Jak zawsze, każde wydarzenie jest nieco inne. Tak też będzie i tym razem – część taneczna odbędzie się na sali teatralnej Konsulatu, podczas gdy po napoje oraz pyszne ciasta zapraszamy do części kawiarnianej 🙂

Konsulat Kultury, dawny Dom Marynarza Szwedzkiego, jest wprost idealnym miejscem na takie wydarzenie – tańczyć będziemy w modernistycznej perełce gdyńskiej architektury. Jeżeli lubisz szalony jazz lub klimatyczny blues lat 20-tych i 40-tych, i chcesz przenieść się tam wraz z nami, przyjdź, zobacz albo po prostu wyskocz na parkiet i tańcz! Potrzebujesz pomocy, aby postawić pierwsze kroki? Nic nie szkodzi – pomożemy Ci w tym 30 minutową lekcją tańca w parach. Zabierz znajomych albo po prostu siebie i poczuj urok klimatycznej kawiarni w Konsulacie Kultury.

Blues – Rodzina tańców afroamerykańskich tańczonych do muzyki bluesowej z początku XX wieku aż do czasów współczesnych. W bluesie każdy znajdzie coś dla siebie – od bardzo spokojnych i melancholijnych melodii po bardzo energiczne gatunki bluesowe tańczone do szybkiej muzyki (np. szybki blues tradycyjny lub funk). W trakcie zajęć poznamy estetykę bluesową, rozwiniemy dialog w parze oraz nauczymy się podstawowych figur oraz rytmów. Mówi się, że blues jest podstawą tańców swingowych oraz jest najprostszym sposobem na wyrażenie siebie w tańcu.

Swing – rodzina tańców afro-amerykańskich tańczonych do muzyki jazzowej, w której skład wchodzą m.in. tańce takie jak: Lindy Hop oraz Charleston. Swing jest po brzegi wypełniony radością, improwizacją oraz pozytywną energią. Jazz lat 20-tych – 40-tych to coś, do czego wprost nie sposób przejść obojętnie, nie nucąc lub nie tupiąc do rytmu czy melodii.

Plan wieczoru:
19:30 – 20:00 – otwarta lekcja charlestona
20:00 – 23:00 – potańcówka

Do zobaczenia!
W razie pytań, prosimy o kontakt:
harlembeatsstudio@gmail.com