Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera w Kartuzach

Miejsce: Kategoria: , , ,
Tagi: , , ,

ul. Kościerska 1., Kartuzy

WSTĘP: BEZPŁATNY
godziny 18-24

www.muzeum-kaszubskie.pl

Serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach w Noc Muzeów tj. 14 maja od godz. 18.00 do 24.00

 W ramach kolejnej Nocy Muzeów chcielibyśmy zaproponować Państwu bezpłatne wejście na wszystkie wystawy stałe i czasowe. W tym dniu odbędzie się wernisaż   kolażu Beaty Mordawskiej pt. „Dlaczego nie poznałam babci gdy była młoda”.

Ponadto zaprezentujemy Państwu kilka pokazów mody z lat sześćdziesiątych  i siedemdziesiątych pt. Dziewczyny z Kartuz jadą nad morze w wykonaniu  grupy rekonstrukcji historycznej Retrospekcja. Pozostając w tym klimacie pracownicy muzeum przygotują pokaz fotografii z lat ‘60 i 70.  Odbędzie się  także prezentacja samochodów z tego okresu.  Muzycznie umilać czas będzie nam  Kaszubski Zespół Regionalny KOLECZKOWIANIE.

W  tym dniu odbędzie się  zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy. Przeprowadzi ją Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby, które będzie miało swoje stoisko.

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów będzie można skosztować kuchni kaszubskiej i ukraińskiej. Ponadto zapraszamy na  warsztaty rękodzieła ludowego prowadzone przez animatorów i pracowników MKK ( malowanie na tkaninie, szkle, na kartonie – wykonanie szyldu reklamowego z lat ’60 i ‘70)

Zakończymy biesiadą i ogniskiem.