Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej

Miejsce: Kategoria: ,
Tagi: , , , ,

MIEJSCE: ul. Wały Jagiellońskie 2a – Brama Wyżynna

GODZINY: 19.00–00.00

WSTĘP: bezpłatny

Smakowita Europejska Noc Muzeów po Kaszubsku w Bramie Wyżynnej:

 

Zgłodniałeś? W Bramie Wyżynnej przez cały wieczór możesz spróbować niezwykłych smakołyków z Serca Kaszub!

 

Posmakuj kaszubskich rarytasów w ten wyjątkowy wieczór! Bo kto nie lubi nocnego podjadania? Od godziny 19:00 do północy będziecie mieli niepowtarzalną okazję posłuchać słodkich opowieści o dawnym Gdańsku, a jeśli starczy Wam odwagi, będziecie mogli sami spróbować swoich sił w gotowaniu! Z ochotą pomoże Wam w tym królowa chleba Karola Bober. Dla mniej uzdolnionych kulinarnie, o każdej pełnej godzinie, rozpocznie się niezwykły pokaz kulinarny, prowadzony przez szefa kuchni Beatę Tam. Różne smakołyki zaoferuje Wam również Zagroda Podkówka, dzięki której będziecie mogli też wyszkolić się w przędzeniu wełny.

Dla miłośników sztuki i kaszubskich krajobrazów będzie to również niezwykła okazja do obejrzenia wystawy fotograficznej Wiesławy Nowakowskiej „Magiczne Kaszuby”, która swe prace zaprezentuje w miejscu zwykle niedostępnym dla zwiedzających – w piwnicy Bramy Wyżynnej! A dla tych, którzy po słodkim, nocnym poczęstunku będą chcieli spalić trochę kalorii, Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” przygotowała ciekawe propozycje wycieczek jednodniowych. Serdecznie zapraszamy!

19.00–00.00 – „Gdańsk na słodko” – warsztaty i opowieści

Uczestnicy dowiedzą się co nieco o gdańskich przysmakach oraz będą mieli okazję ugotować coś wspólnie z mistrzynią w pieczeniu chleba, Karolą Bober.

19:00–00.00 „Smaczne wakacje na Kaszubach” – pokaz kulinarny

O każdej pełnej godziny uczestnicy będą mogli wziąć udział w niezwykłym pokazie kulinarnym prezentowanym przez szefa kuchni Beatę Tam.

19.00–00.00 – Zagrodowe rarytasy i pokaz przędzenia wełny

Uczestnicy będą mieli okazję cofnąć się w czasie i spróbować swoich sił w przędzeniu wełny, a w międzyczasie będą mogli spróbować smakołyków z Zagrody Podkówka.

19:00 – 00:00 ”Magiczne Kaszuby” – wernisaż fotograficzny

Wernisaż wystawy Wiesławy Nowakowskiej, który odbędzie się w piwnicy Bramy Wyżynnej, miejscu zwykle niedostępnym dla zwiedzających.

19:00 – 00:00 „Rower, auto, PKM – Serce Kaszub w jeden dzień”

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” doradzi uczestnikom, jak zorganizować jednodniową wycieczkę po Kaszubach.