Fala Nowej Kultury

Miejsce: Kategoria:
Tagi: ,

 

 

gdzie: Fala Nowej Kultury, ul. Derdowskiego 9-11, Gdynia (lokal znajduje się na parterze)

godziny: 19:00-01:00

wstęp: bezpłatny

falanowejkultury.pl

FB: https://www.facebook.com/falanowejkultury IG: https://instagram.com/falanowejkultury/

Po raz PIERWSZY bierzemy udział w Nocy Muzeów! 18 maja w godz. 19:00-01:00 będzie można odwiedzić naszą nową przestrzeń i zobaczyć wystawę stworzoną przez młode osoby twórcze!

Punktem wyjścia do stworzenia wystawy jest wiersz Ambar Past „Księżyc bez metafory”.

Nie ma białej kartki

większej niż księżyc w pełni.

Co miesiąc zaczerniam ją atramentem,

aż nie zmieści się już żadna elizja.

Zaczynam wymazywać imiesłowy,

zaimki tandetne rymy,

dopóki nie odkryję

księżyca bez metafory.

Wystawa składa się z czterech stref, a każda z nich jest stworzona przez inną pracownię: street artu, mix mediów, rzeźby i mody alternatywnej. Możesz je oglądać według własnego uznania – na stojąco, siedząco albo leżąco. Możesz przyjść na chwilę albo zatapiać się w kosmosie przez długie godziny. Przy alternatywnych muzycznych dźwiękach, kubku kisielu i sztuce, mamy nadzieję, że uda ci się odprężyć i nabrać (kosmicznej) energii.

Fala Nowej Kultury to nowo powstała przestrzeń stworzona z myślą o wspieraniu dobrostanu osób nastoletnich. Wierzymy, że każda osoba niezależnie od tożsamości, orientacji seksualnej, pochodzenia, stanu zdrowia ma prawo do bycia równoprawną osobą twórczą i opowiadania (bez wstydu!) osobie. Organizujemy warsztaty artystyczne oraz udzielamy indywidualnego wsparcia psychologicznego. Mieścimy się w samym sercu Gdyni, przy ul. Derdowskiego 9-11, tuż obok Placu Kaszubskiego.