Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

gdzie: Plac Zdrojowy 2, Sopot
godziny: 19-23
wstęp: 1 zł

www.pgs.pl

„PROGRAM WYDARZEŃ

19.00 Wystawa Ewa Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza, oprowadzanie autorskie Prowadzenie: Ewa Kuryluk
sala wystawowa, 1 i 2 piętro
19.00 – 21.00 Strefa twórcza dla dzieci – człekopejzaże, kolaże

20.00 – 21.30 Warsztaty otwarte dla rodzin z dziećmi ,,Nie taka sztuka straszna jak ją rzeźbią i malują”.
Warsztaty z tworzenia obiektów na bazie prac z wystawy Władysław Hasior-Daniel Rycharski. mogę wam opowiedzieć o sobie, o was
Prowadzenie: Grażyna Rigall
holl, parter

21.45 – 22.15
oraz Przy świetle księżyca i nad brzegiem morza. Wspólne działanie na wystawie Ewy Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza
22.30 – 23.00
Rodziny z dziećmi mile widziane (grupy 30 osobowe).
Prowadzenie: Paula Nastały i Iwona Zając

Program Nocy Muzeów rozpoczniemy od oprowadzania Ewy Kuryluk po jej indywidualnej wystawie „Spotkanie na brzegu morza”. Będzie to niezwykła okazja do poznania języka materii i sposobu pracy Ewy Kuryluk, jednej z najważniejszych współczesnych polskich artystek. Na wystawie zostaną zaprezentowane między innymi wczesne prace Ewy Kuryluk, z przełomu lat 60-tych i 70-tych XX wieku, które w większości dotąd nie były pokazywane w Polsce.

Noc Muzeów w PGS będzie również jedną z ostatnich okazji do obejrzenia kończącej się w dniu następnym wystawy Władysława Hasiora i Daniela Rycharskiego „mogę wam opowiedzieć o sobie o was”. Młodszych odbiorców sztuki, zaciekawionych osobliwymi dziełami prezentowanymi na tej wystawie, zapraszamy wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne. Pod okiem artystki Grażyny Rigall, uczestnicy stworzą maleńkie proporce, wykorzystując przedmioty codziennego użytku, takie jak krawaty, chusteczki, spinki, łyżeczki itd. Każdy uczestnik, za pomocą różnych środków plastycznych, stworzy swój własny proporczyk – mini „”dzieło sztuki””. A skoro to noc, to spróbujemy plastycznymi działaniami, sportretować wyobrażonego ducha PGS-u!

Swoje pierwsze wrażenia po obejrzeniu nowej wystawy Ewy Kuryluk, najmłodsi odwiedzający (a nawet starsi) będą mogli przemienić w kreatywne działanie w strefie twórczej, która zamieni się w pracownię kolażu. Powstaną małe, średnie i olbrzymie Człekopejzaże.

Noc Muzeów w PGS zakończymy zwiedzaniem galerii przy świetle księżyca i nad brzegiem morza. Zobaczymy niebo na ekranie i udamy się w podróż statkiem zabawką nasłuchując szumu morza, wiatru i krzyku mew. Może uda nam się obrysować swój i księżyca cień.
W czasie wydarzenia będzie możliwość nabycia wydawnictw PGS w promocyjnych cenach.