Centrum Świętego Jana _Nadbałtyckie Centrum Kultury

Miejsce: Kategoria: ,
Tagi: , ,

MIEJSCE: ul. Świętojańska 50, Gdańsk

GODZINY:

WSTĘP: bezpłatny

www.nck.org.pl

W ramach tegorocznego Weekendu Muzeów mamy przyjemność zaprosić Państwa na rodzinną grę miejską „Tropem Heweliusza z Jana do Ratusza” łączącą obie zabytkowe siedziby Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

Podczas spaceru na drużyny czekać będzie poznawanie historii Gdańska i ciekawostek z życia Jana Heweliusza oraz intensywne przyglądanie się zabytkom i związane z tym zadania do wykonania. A na najbardziej wytrwałych znajdą się i nagrody! Każdą wypełnioną w całości kartę zadań, po skończonej grze, będzie można wymienić na atrakcyjne upominki.

Kiedy?
– w sobotę 15.05.2021 w dowolnym momencie między 10:00 a 18:00 (warto zarezerwować sobie przynajmniej 40 minut na przejście trasy).

Gdzie?
– grę można rozpocząć w Centrum św. Jana lub w Ratuszu Staromiejskim.

Jak dołączyć do zabawy?
– wystarczy przyjść 15.05 w godzinach 10:00 – 17:20 do Centrum św. Jana lub Ratusza Staromiejskiego i pobrać kartę zadań przy stanowisku obsługi;
– udział w zabawie jest bezpłatny.

Usłysz organy w Centrum św. Jana

Druga atrakcją, jaką przewidzieliśmy dla Państwa w ramach Weekendu Muzeów  w sobotę 15.05 jest prezentacja odbudowanych w zeszłym roku barokowych organów w kościele św. Jana.
Prezentacje odbędą się w godzinach 12:00, 13:30 i 15:00.

Jak dbamy o bezpieczeństwo?
– każda z rodzinnych drużyn przechodzi trasę indywidualnie, kierując się wskazówkami zamieszczonymi w karcie zadań. Przez większość czasu zabawa odbywa się na świeżym powietrzu;
– podczas zwiedzania naszych siedzib i w czasie kontaktu z pracownikami NCK (odbiór karty, zapoznanie się z zasadami, odbiór nagrody) obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:

  • zasłonięcie ust i nosa za pomocą maseczki
  • dezynfekcja dłoni
  • przestrzeganie dystansu społecznego
  • przestrzeganie limitów miejsc: max. 40 osób w Centrum św. Jana, max. 5 osób w galerii NCK, 13 osób na Sali Mieszczańskiej w Ratuszu Staromiejskim, max. 1 osoba przy stanowisku obsługi. W przypadku konieczności oczekiwania na wejście do budynku, gorąco zachęcamy do spaceru klimatycznym Zaułkiem Zachariasza Zappio lub odpoczynku w ratuszowym ogródku.

Co na koniec?

Na deser po aktywnym wypoczynku gorąco polecamy ucztę dla oczu. W galerii Ratusza Staromiejskiego odbędzie się w tym czasie wystawa Secret Lives / Sekretne Życie prezentująca twórczość czterech znanych i cenionych na świecie artystów estońskich. Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere oraz Urmas Viik wprowadzą nas w swój mały, sekretny świat – bardzo bajkowy i bardzo osobisty, do którego inspirację czerpią z estońskich mitów, dzikiej przyrody, ale też ze światowej literatury. Zobaczymy bohaterów książek Braci Grimm, Andersena i Lewisa Carrolla, poznamy estońskie bajki, żarty i przysłowia, będziemy mogli podziwiać wielkoskrzydłe Anioły z wyspy Urmasa Viika, a subtelne postaci kobiece wprowadzą nas w tajemniczy, surrealistyczny świat Viive Noor, kuratorki wystawy.

Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne.

Pamiętajmy o zasadach bezpiecznego zwiedzania – w galerii obowiązuje limit 5 zwiedzających jednocześnie, zasłonięcie ust i nosa przy pomocy maseczki oraz dezynfekcja rąk przy wejściu.