Centrum św. Jana _Nadbałtyckie Centrum Kultury

Miejsce: Kategoria: , , , ,
Tagi: , ,

 

 

gdzie: ul. Świętojańska 50, Gdańsk
godziny
: 19.00-24.00
wstęp: bezpłatny
www.nck.org.pl

AKCEPTUJEMY BILET BEZ KOLEJKI! sprawdź jak wygrać bilet! (klik)
Odkrywaj, zbieraj, wygrywaj! – U nas otrzymasz konkursową pieczątkę! 

„Wirtualnie i realnie czyli na ekranie i gotyckiej ścianie”

Oprowadzanie po Centrum św. Jana – godz. 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.30

Prezentacja współczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych zastosowanych w trakcie odbudowy, konserwacji i adaptacji kościoła św. Jana na centrum kultury.

Prezentacja organów bocznych – godz. 22.00, 23.00

Po 75 latach od zakończenia II wojny światowej do kościoła św. Jana w Gdańsku, ob. Centrum św. Jana powrócił instrument organów bocznych zrekonstruowany na podstawie opisów oryginalnego instrumentu wykonanego przez Johanna Friedricha Rhode w latach 1760-61. Podczas Nocy Muzeów będzie można usłyszeć brzmienie instrumentu w historycznym wnętrzu kościoła św. Jana.

Zwiedzanie wieży

Tradycyjnie podczas Nocy Muzeów będzie można zwiedzić wnętrze wieży, na szczycie której można podziwiać panoramę Gdańska w odsłonie nocnej i dzwon zegarowy z 1543 r. W drodze na górę również są atrakcje takie jak garderoby dla artystów czy odnowione poddasze.

Pokaz modelu 3D na ekranie
Model wykonany metodą skanowania w czasie digitalizacji kościoła pokazuje na ekranie całą bryłę obiektu „przenikając” przez jej mury.

Samodzielne zwiedzanie Centrum św. Jana z aplikacją AR – która przenosi widzów do przeszłości pokazując wnętrze kościoła, historyczne postacie i wydarzenia

 

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na Noc Muzeów również do Ratusza Staromiejskiego.