Klub ŻAK

Miejsce: Kategoria: ,
Tagi: ,

 

gdzie: Grunwaldzka 195/197, Gdańsk
godziny: 19:00 – 21:07
wstęp: bezpłatny
klubzak.com.pl

AKCEPTUJEMY BILET BEZ KOLEJKI! sprawdź jak wygrać bilet! (klik)

Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów w Klubie ŻAK. W sali suwnicowej odbędzie się PLAKATOBRANIE – w czasie wydarzenia każdy z Was będzie mógł wybrać jeden z naszych archiwalnych plakatów. Wiele plakatów występuje w pojedynczych egzemplarzach, panuje więc zasada „Kto pierwszy ten lepszy”. W naszych zbiorach mamy plakaty do takich filmów jak Nienawiść, Pulp Fiction, Speed, Ed Wood, Ghost Dog, Drugstore Cowboy i wiele innych! Wybór jest ogromny więc na pewno każdy miłośnik kina znajdzie coś dla siebie.
Tego wieczoru zapraszamy także do zwiedzania naszej kabiny projekcyjnej, gdzie kinooperator pokaże jak wyglądają tradycyjne taśmy filmowe w formacie 35mm, zdradzi sekrety i tajniki pracy kinooperatora. W trakcie wydarzenia odpalimy też nasz zabytkowy projektor, by wspólnie obejrzeć animowany film „Colargol zdobywcą kosmosu”.
Choć od premiery filmu minęło już 45 lat to przygody sympatycznego Misia Colargola nadal fascynują i bawią. Bajka adresowana głównie do dziecięcej widowni z pewnością zachwyci widzów w każdym wieku.

Program:
19:00 – 21:00 Plakatobranie
19:30 – 20:00 Zwiedzanie kabiny projekcyjnej
20:00 – 21:07 Seans filmu Colargol zdobywcą kosmosu z taśmy 35 mm

Colargol zdobywcą kosmosu – seans z taśmy 35 mm / reż. Marian Kiełbaszczak, Tadeusz Wilkosz / 67 min / ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Colargol po licznych przygotowaniach i próbach odbywa wraz ze swymi przyjaciółmi – rozważnym Krukiem i lekkomyślnym Szczurkiem – podróż okołoziemską. Po awaryjnym lądowaniu na ziemi budują nową rakietę i wyruszają w stronę gwiazdozbioru Fantasmagorii. Odwiedzają m.in. Planetę Bajek, Planetę Bąbelkową, uwięzieni zostają przez wróżkę, ale wszyscy, wraz z nowym przyjacielem – Mechanicznym Misiem – wracają na ziemię.