Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia ul. Brzegi 55

POLSKO-JAPOŃSKA AKADEMIA TECHNIK KOMPUTEROWYCH

gdzie: ul. Brzegi 55, Gdańsk
godziny: 19-22
wstęp: bezpłatny

gdansk.pja.edu.pl

19:00-20:00
Stwórz swojego potwora – warsztaty z concept art’u
Wciel się w rolę concept artysty i zaprojektuj swojego unikalnego potwora. Zanim bestia zacznie wzbudzać grozę (lub inne emocje) w grze czy pozostałych mediach, trzeba dobrze ją wymyślić. Przejdziemy przez cały proces kreacji: od opisu, poprzez mapę myśli, aż po szkice postaci! Sugerowany wiek uczestników: 12+

20:00-21:30
Jak to jest być skrybą… – warsztaty z kaligrafii
Jak to jest być skrybą? To nie tak, że dobrze, czy nie dobrze. Gdybym miała powiedzieć co cenię w życiu najbardziej, to najpewniej… Kaligrafię. Serdecznie zapraszamy na warsztaty o tym jak to jest być skrybą, czyli podstawy kaligrafii tradycyjnej. Spróbujemy okiełznać ściętą stalówkę i nie zapłakać nad naszymi kartkami, poznając najbardziej znane kroje pisma. Wyjdziemy też z ram samej kaligrafii, wciągając w warsztaty odrobinę ilustracji i kompozycji.

20:30-22:00
Wstęp do malarstwa cyfrowego na tabletach – warsztaty
Zapraszamy osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie grafiki cyfrowej i bardzo chciałyby tworzyć ale… od czegoś trzeba zacząć! Poznamy funkcje programów graficznych, które umożliwią rozpoczęcie swojej przygody z malarstwem cyfrowym.
Sugerowany wiek uczestników: 15+

19:00, 20:00, 21:00, 22:00
Zapraszamy na oprowadzanie po budynku Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK Gdańsk na Brzegach. Zajrzymy do pracowni artystycznych i projektowych, zobaczymy przekrój prac wykonanych przez studentów kierunku Grafika w ramach różnych przedmiotów, poznamy ciekawostki z życia uczelni. Spotykamy się przy wejściu, o każdej pełnej godzinie od 19:00 do 22:00.