Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia ul. Targ Drzewny 9/11

Miejsce: Kategoria: , , ,
Tagi: , , ,

gdzie: ul. Targ Drzewny 9/11
godziny: 19:00-23:00
wstęp: bezpłatny

gdansk.pja.edu.pl

19:00-23:00
„Strefa Japońska
Zapraszamy na spotkanie z japońską kulturą! W strefie japońskiej będzie czekać wiele atrakcji, w tym możliwość przymierzenia japońskich yukat, spróbowania swoich sił w quizie, czy stworzenia własnego utworu haiku.”

19:00-23:00
„Strefa gier
Zapraszamy fanów planszówek (i nie tylko) do wspólnej zabawy. Dostępne tytuły będą zróżnicowane pod względem trudności, czy liczby graczy. Każdy znajdzie coś dla siebie! Na stanowiskach komputerowych natomiast będzie można zagrać w gry napisane przez studentów Wydziału Informatyki.”

19:00-23:00
„Wystawa “Sztuka (o) AI”
W jaki sposób sztuczna inteligencja wpływa na dziedzinę sztuki? Odwiedzający wystawę mają okazję nie tylko podziwiać prace studentów Grafiki PJATK Gdańsk, ale także zgłębić tematykę sztucznej inteligencji i jej wpływu na współczesną kulturę i sztukę. Wystawa stwarza niepowtarzalną okazję do refleksji nad zmieniającą się naturą sztuki oraz rosnącą rolą technologii w jej tworzeniu i odbiorze. Odzwierciedla także zaangażowanie młodych artystów w dialog z najnowszymi osiągnięciami naukowymi i technologicznymi. Czy ten opis Cię zachęcił? Został stworzony z pomocą sztucznej inteligencji, ale wystawę przygotowujemy MY :)”

19:00-23:00
„Strefa VR
Przenieś się w inną rzeczywistość dzięki naszym goglom VR.

21:00-21:30
„AI Bloopers
Droga do potęgi usłana jest porażkami – tak samo jest w przypadku sztucznej inteligencji. Zapraszamy do wysłuchania wpadek z udziałem sztucznej inteligencji – od drobnych nieporozumień do katastrofalnych niewypałów.”

20:00-20:40
„Etyka w świecie algorytmów
Od moralności, etyki i odpowiedzialności do dyskryminacji, manipulacji i dezinformacji – gdzie powinna leżeć granica sztucznej inteligencji?”

20:30-21:30
„Sztuczna Inteligencja w fotografii
Czy AI zlikwiduje zawód fotografa? Czym stanie się fotografia, jeśli nie będzie już odbiciem rzeczywistości?
…a może nigdy nią nie była? Od dekad stosowano różne techniki manipulacji – do nich dołączyło również AI. I to znacznie wcześniej, niż myślisz!
Podczas tego wykładu dowiesz się, jak ta technologia jest używana przez fotografów i grafików już od lat i jak wpływa to na podejście do tej dziedziny sztuki. Zapraszamy również do aktywnej dyskusji, zadawania pytań i podzielenia się swoją perspektywą.”

21:00-21:30
„AI Bloopers
Droga do potęgi usłana jest porażkami – tak samo jest w przypadku sztucznej inteligencji. Zapraszamy do wysłuchania wpadek z udziałem sztucznej inteligencji – od drobnych nieporozumień do katastrofalnych niewypałów.”

20:30-21:30
„Prezentacja gier stworzonych przez studentów PJATK
Prezentacja projektów tworzonych w ramach specjalizacji GameDev na Wydziale Informatyki. Dowiedz się, jak powstają gry i jakie wyzwania stoją przed twórcami. Dodatkowo będzie można zagrać w dema wybranych projektów w strefie gier działającej podczas Nocy Muzeów.”