Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki)

 

gdzie: ul. Cystersów 19, 80-330 Gdańsk
godziny: 19:00-01:00

wstęp: 0 zł

www.mng.gda.pl

 

19:00–20:00
Aktywne odkrywanie wystawy czasowej „Schronienie: dobrostan” dla rodzin
Do aktywnego i uważnego odkrywania wystawy czasowej „Schronienie: dobrostan” zapraszamy dzieci z opiekunami. Edukacyjna ścieżka zwiedzania przygotowana do wystawy zostanie wzbogacona o specjalne detektywistyczne zadanie – z lupami i latarkami wyruszymy na poszukiwanie leśnych stworzeń. Prowadzenie: Urszula Kokoszka

20:00–21:30
Warsztaty Zielarski notatnik
Zapraszamy na przygodę z botaniką. W trakcie warsztatów dowiecie się, jak prawidłowo zbierać i suszyć kwiaty i zioła. Wykonacie też specjalny zeszyt na roślinne okazy, który będzie czekać na wypełnienie zebranymi przez was okazami. Warsztaty będą okazją do skupienia się na działaniu i lekcją uważności. Warsztaty otwarte, bez limitu wiekowego. Prowadzenie: Elżbieta Konieczna Karuzela Pasji.

22:00–23:30
Koncert zespołu Chrust
Chrust to grupa muzyczna grająca nowoczesną muzykę etniczną. Karol Konop, Dariusz Mrozek i Małgorzata Oleszczuk zadebiutowali w 2021 roku. Trzy zupełnie inne osobowości reprezentujące swoje ulubione style muzyczne (folk, electro, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne, współczesne brzmienie. Twórczość grupy oparta jest o polską muzykę tradycyjną i słowiańską, a ich koncerty są niczym bomba energetyczna zawierająca liczne mantry, hipnotyzujące melodie ubrane w białe zaśpiewy, agresywne partie perkusyjne i nietuzinkowe brzmienia elektroniczne.

 

Chrust Furda koncert Ucho Gdynia 2022-12-12