Wydarzenia

Galeria Pionova

Miejsce: Kategoria: ,
Tagi: , ,

    gdzie: ul. Olejarna 2, Gdańsk godziny: wernisaż 17:00 wstęp: bezpłatny 17: 00 Wernisaż Marka Sapinskiego z Amsterdamu.

Zobacz więcej

Gdańska Galeria Miejska – Gdańsk Miasto Literatury

gdzie: ul. Długa 35, Gdańsk godziny: 17-18 wstęp: bezpłatny miastoliteratury.com czytanie performatywne Zbigniewa Majchrowskiego „Krypta”. Sceny krytyczne tak jak były grane w kamienicy gdańskiej dnia 18 maja 2024 Happeningowa adaptacja ostatniej wydanej za życia monografii profesora Zbigniewa Majchrowskiego, wybitnego gdańskiego badacza kultury, literatury i teatru. Wydarzenie wokół myśli krytycznej teatralnego życia arcydramatu autorstwa znanego wszem i wobec wieszcza. Zapraszamy wszystkich galerników wrażliwości, którzy chcą wspólnie odwiedzić kryptę pełną duchów romantyzmu, umarłych symboli, ikonicznych spektakli, gnijących mitów, kaszy, wódki, szarlotki i (…)

Zobacz więcej

Fala Nowej Kultury

Miejsce: Kategoria:
Tagi: ,

    gdzie: Fala Nowej Kultury, ul. Derdowskiego 9-11, Gdynia (lokal znajduje się na parterze) godziny: 19:00-01:00 wstęp: bezpłatny falanowejkultury.pl FB: https://www.facebook.com/falanowejkultury IG: https://instagram.com/falanowejkultury/ Po raz PIERWSZY bierzemy udział w Nocy Muzeów! 18 maja w godz. 19:00-01:00 będzie można odwiedzić naszą nową przestrzeń i zobaczyć wystawę stworzoną przez młode osoby twórcze! Punktem wyjścia do stworzenia wystawy jest wiersz Ambar Past „Księżyc bez metafory”. Nie ma białej kartki większej niż księżyc w pełni. Co miesiąc zaczerniam ją atramentem, aż nie zmieści (…)

Zobacz więcej

Fundacja Palma

Miejsce: Kategoria: , ,
Tagi: ,

  gdzie: ul. Jaśkowa Dolna 4, Gdańsk godziny: 16:00 – 21:00 wstęp: bezpłatny Zapraszamy do Palmy we Wrzeszczu! Po siedmiu latach aktywności w różnych przestrzeniach dzielnicy i Gdańska, mamy siedzibę przy ulicy Jaśkowa Dolina 4! Zapraszamy na jej otwarcie 18 maja 2024 podczas Europejskiej Nocy Muzeów! Chcemy się przywitać, spotkać, porozmawiać – niech Wrzeszcz i nasze nowe miejsce będzie okazją do wymiany zdań, pomysłów a może i nowych inicjatyw! 𝐎𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐦𝐲 𝐭𝐞𝐳̇ 𝐨 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐲𝐦 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫𝐨𝐤! Zapraszamy w nasze (…)

Zobacz więcej

Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Gdańsku

Miejsce: Kategoria:
Tagi: ,

gdzie: ul. Abrahama 17A godziny: 18:00 – 23:00 wstęp: bezpłatny www.meczetwgdansku.com   Akceptujemy „Bilet bez kolejki” Jeśli nurtują cię pytania dotyczące islamu i jego wyznawców, to mamy dla ciebie doskonałą okazję do rozwiania wątpliwości! W tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów serdecznie zapraszamy cię do gdańskiego meczetu w Oliwie. Tego dnia, w godzinach od 18:00 do 23:00, co godzinę odbędą się specjalne lekcje poświęcone islamowi oraz historii tego znaczącego miejsca. Będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej na temat tej fascynującej religii (…)

Zobacz więcej

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku

Miejsce: Kategoria: , , ,
Tagi: ,

gdzie: ul. Wały Piastowskie 6, 80-855 Gdańsk godziny: 19:00 – 00:00 wstęp: bezpłatny www.ilo.gda.pl Zwiedzanie z przewodnikiem historycznego budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Będzie to jedyna okazja w roku, aby zobaczyć oryginalne, ponad 100-letnie wyposażenie szkoły. Ponadto zwiedzający będą mogli: • obejrzeć pokaz multimedialny z historycznymi zdjęciami szkoły • wziąć udział w turnieju wiedzy o polskich sportowcach ( niespodzianka z okazji Igrzysk Olimpijskich w Paryżu) – przewidziane nagrody dla zwycięzców Zwiedzanie w grupach 15 osobowych, od godziny 19.00 (…)

Zobacz więcej

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”

Miejsce: Kategoria: , , ,
Tagi: ,

  gdzie: ulice Śródmieścia, Gdańsk godziny: 16:00 – 20:00 jantar.ug.edu.pl „Gdzie spotyka się kaszub, góral żywiecki, krakowiak i Lublinianin? To proste, w Gdańsku! Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „”Jantar”” zaprasza Państwa na Gdańskie Śródmieście, gdzie można będzie odnaleźć naszych tancerzy w strojach z różnych regionów Polski. Może oprócz zdjęcia uda się nam także razem zatańczyć? Przekonajcie się sami i szukajcie naszych tancerzy na ulicach miasta, Do zobaczenia!”

Zobacz więcej

Kościół Zielonoświątkowy Zbór ECHO w Gdańsku

    gdzie: ul. Jana Kilińskiego 4, Galeria Metropolia, -1 godziny: 19.00-21:00 wstęp: bezpłatny echokosciol.pl  🇬🇧 below 🇺🇦 нижче „Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie podczas Nocy Muzeów – niesamowity koncert uwielbienia z udziałem zespołu Echo Uwielbienie! Jesteśmy pewni, że ta noc będzie pełna pięknych melodii, które dotkną serc i dusz każdego, kto będzie razem z nami Echo Uwielbienie to zespół składający się z kreatywnych młodych osób, które z pasją tworzą muzykę chrześcijańską. Ich repertuar łączy w sobie znane chrześcijańskie utwory z (…)

Zobacz więcej

Stacja Orunia GAK / Gdański Archipelag Kultury

Miejsce: Kategoria: , , , ,
Tagi: , , ,

gdzie: ul. Dworcowa 9, Gdańsk godziny: 18:00-24:00 wstęp: bezpłatny gak.gda.pl/placowki/stacja-orunia/ 🇬🇧below „Glony na Oruni | Blanka Byrwa Galeria Peron Koordynatorka: Anna Brudzińska „Glony na Oruni” to projekt składający się z dwóch wystaw – „Glony” i „Odpady”, których kuratorką jest Blanka Byrwa, projektantka działająca w dziedzinie biomateriałów. Obie prezentacje wprowadzą nas w świat biomateriałów oraz zabiorą w podróż po historii Bałtyku oraz nowoczesnych rozwiązaniach zrównoważonego projektowania. Wystawa „Glony” w Galerii Peron to opowieść o zasobach Bałtyku, które moglibyśmy wykorzystywać, gdybyśmy zadali (…)

Zobacz więcej

Stowarzyszenie Grupa Tramwajowo-Autobusowa WPK GG

gdzie: Gdańsk/Sopot godziny: 18:30-01:30 wstęp: bezpłatny wpkgg.pl Koordynacją wszystkich połączeń komunikacji miejskiej dedykowanych akcji zajmie się Stowarzyszenie Grupa Tramwajowo-Autobusowa WPK GG. Dzięki czterem specjalnym liniom możliwe będzie przemieszczanie się pomiędzy wieloma instytucjami biorącymi udział w tym wydarzeniu w towarzystwie m.in. zabytkowych pojazdów z dawnych epok. Bezpłatne przejazdy tymi liniami realizowane będą przez spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje, będącą Partnerem Głównym, oraz Muzeum Techniki Wojskowej GRYF oraz Przewozy Autobusowe GRYF. Linie specjalne funkcjonujące w nocy 18/19 maja 2024 r.: · Tramwajowa (…)

Zobacz więcej